Cevabını burada bulamadığınız sorular için lütfen iletişime geçiniz.

 • Kitefurfing yada Kiteboarding Nedir ?

  Kitebording, kitesurf yada dilimizdeki karşılığı uçurtma sörfü nedir?
  Çok büyük boyutlu uçurtma ve board kullanılarak yapılan extreme bir su sporudur.

 • Kiteboarding Nedir ?

  Kitebording, kitesurf yada dilimizdeki karşılığı uçurtma sörfü nedir?
  Çok büyük boyutlu uçurtma ve board kullanılarak yapılan extreme bir su sporudur.

 • Neden kitesurf?

  Uçurtma sörfü yaparken doğa ile başbaşa kalacaksınız, size uçurtma dışında herşeyi unutturacak, hayatın gündelik sıkıntılarını arkanızda bıraktığınız, özgürlük hissini doyasıya yaşadığınız nadir değerli anları yaşamanızı sağlayacaktır. Bir insanın kendisi veya sevdikleri için yapabileceği en güzel hediyelerden birisi kitesurfe başlamak olacaktır, kitesurf hayatınızı değiştirecek, spordan öte bir yaşam tarzınız olacaktır.

 • Kitesurf yapabilmek için ne gerekiyor ?

  7 den 70 e, ayakta durabilen, herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes kiteboard öğrenebilir, tamamen teknik isteyen bir spor olduğu için kas gücü gerektirmez, sadece bu spora güvenli birşekilde başlamak için ders almak gereklidir.

 • Derslerin maaliyeti ne kadar ?

  Her seviyeye uygun ders paket programımız mevcuttur,
  Bu sporu tanımak isteyenlere 300 TL/2sa uçurtma sörfü tanıma derslerimiz -6sa 1200 tl-deneme derslerimiz yada sporun temelini öğrenebileceğiniz -9 saat 1750 tl – programımız mevcut.

  Derslere Bakmak için tıklayınız

 • Kitesurfing’e başlamak için ne kadar bütçe gerekli ?

  Kitesurf’e başlamak için ders almak şart, extreme bir spor olduğu için insanların bu sporu tek başına öğrenmeye çalışmaları tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

  Yetkili okullarda bu sporu tek başına yapabilecek seviyeye ulaşıncaya kadar ders almanın malzeme dahil maaliyeti ortalama 1500-2000 TL buluyor. Dersler sonrasında genelde kişiler kendi malzemelerini satın alarak bu spora devam ediyorlar yada okullardan malzeme kiralamak da mümkün.

 • Kurslar kaç gün sürüyor?

  Kitesurf kurslarımız genelde günde 2 saat olarak yapılıyor fakat öğrencilerimizin fiziksel dayanıklıkları, rüzgar durumu, eğitmenimizin ders programına da başlı olarak 3-4 saate çıkarılabilir. 9 saatlik kursumuz 3-4 günde tamamlanabilir, sporu kendi başınıza yapabilecek seviyeye ulaşmak için ise 1 haftalık bir ders programı daha uygundur.

 • Başlangıç dersi sonrası malzeme kiralayabilir miyim?
  Başlangıç Dersi sonrası malzeme ile pratik yapabilir miyim?
  Kitesurf Malzeme Kirası yapabilmek için ne gerekiyor?

  Kitextreme olarak öğrencilerimizin güvenliği bizim en önem verdiğimiz konuların başında gelir, başlangıç dersi sonrası öğrencilerimiz bu sporu tek başlarına yapabilecek seviyeye gelemezler, başlangıç kursu sporun temel güvenlik bilgilerini kazandırmak, malzemenin kurulumunu, başlatılmasını ve indirilmesini öğretilmesini, uçurtma kontrol becerilerini vermek, boarda çıkıp ilk metrelerin katedilmesini amaçlar fakat bir sonraki aşama olan güvenli duruş, hız kontrolü ve nihayetinde seyir yönü tayinini içermez. Bu bilgileri eksik öğrencilerimiz tek başlarına pratik yaptıkları zaman hem kendileri için hemde sudaki diğer insanlar için büyük tehlike arzederler. Durmasını bilmeyen, hızını kontrol edemeyen bir öğrencinin kaza geçirme riski, duramayıp karaya çıkması, sudaki diğer insanlara çarpma olasılığı yüksektir.

  Bu nedenlerden dolayı Kitextreme Turkey olarak güvenli bir şekilde durmasını bilmeyen, hızını kontrol edemeyen ve seyir yönüne hakim olmayan kişilere malzeme kiralama hizmeti sunmuyoruz ve öğrencilerimizi pratik yapmaları için yalnız bırakmıyoruz.

 • Malzemelerin maaliyeti ne kadar ?

  malzeme fiyatları, malzemelerin yılına göre değişiklik gösteriyor. Yeni sezon sıfır malzemelerin fiyatları ortlama :
  uçurtmaların fiyatı kontrol barıyla beraber 5000 TL
  boardların 2000 tl,
  harnes 700 TL
  bu en temel gerekli malzemeler, dışında aksesuarlar :
  suda giyilen lycra tshirtler 150 TL
  soğuk havalarda giyilen wetsuit /deniz elbisesi 600 TL
  suda giymek üzere özel gözlük 550 TL

  Temel malzemeleri kullanılmış olarak bulmak da mümkün bu durumda maliyetler yarı yarıya kadar düşebiliyor.

 • Kitesurfing öğrenmek kolay mı ?

  Kitesurf kompleks ve zor bir spor olmasına rağmen her kesimden her yaştan insanların yapabileceği bir spor, özellikle fiziksel güç istememesi bu sporu kolay hale getiriyor. Bu sporu gerçekten öğrenmek isteyen herkes öğrenebilir. 15-20 saat gibi kısa sürede bu sporu tek başınıza yapabilecek seviyeye gelebiliyorsunuz ki bu bir spor öğrenip tek başınıza yapmanız için gerçekten kısa bir süre.

 • Rüzgar sörfü, snowboard, kayak, wakeboard, yamaç paraşütü yapıyorum,kitesurf öğrenmeme faydası olur mu ?

  Uçurtma sörfü %80 uçurma kontrolü,%20 board kontrolü gerektirir, bahsedilen sporlardan rüzgar sörfü bilmek rüzgar bilgisi nedeniyle bir avantaj sağlar, snowboard ve wakeboard board kontrolü açısından faydalıdır fakat hep aynı ayak önde kayılıyorsa bir yöne rahat kalkış ve seyir yapılmasına rağmen diğer ayak önde kayarken rahatsızlık verebilir. Yamaç paraşütü yapan sporcular içinde kite kontrolü açısından faydalıdır.

  Sonuç olarak kitesurf rüzgar sörfü, snowboard, kayak, wakeboard ve yamaç paraşütü gibi birçok spor dalının kesişme noktasıdır.

 • Bu sene başlasam seneye unuturmuyum?

  Kiteboard bisiklete binmek gibi, ara verseniz dahi çok büyük bir seviye kaybı yaşamazsınız, hiçbirşey hatırlamadığınızı düşünseniz dahi uçurtmayı elinize aldıktan 1-2 saat sonra kaldığınız seviyeden devam edebilirsiniz.

 • Bu sene başlasam seneye unuturmuyum?

  Kiteboard bisiklete binmek gibi, ara verseniz dahi çok büyük bir seviye kaybı yaşamazsınız, hiçbirşey hatırlamadığınızı düşünseniz dahi uçurtmayı elinize aldıktan 1-2 saat sonra kaldığınız seviyeden devam edebilirsiniz.

 • Eğitim sırasında yanımıza neler almamızı tavsiye edersiniz?

  Denize girmek için short, lycralı tshirtler, denizde kullanmak için gözlük(normal gözlükler olmuyor) gerekebilir, suya dayanıklı(water proof) güneş kremi alabilirsiniz.

 • Eğitim sonrası sertifika veriyor musunuz?

  Eğitimlerimizi tamamlayan öğrencilerimize uluslararası geçerliliği olan IKO belgesi veriyoruz.

 • Derslere ekipman ücreti dahil mi?

  Evet ekipman ve ders için gerekli diğer malzemelerin ücreti ders ücretine dahildir, öğrenci sadece kendi kullanacağı kişisel eşyalarını getirir ( suya girmek için uygun şort, tshirt, güneş gözlüğü ve güneş kremi)

 • Derslere ekipman ücreti dahil mi?

  Evet ekipman ve ders için gerekli diğer malzemelerin ücreti ders ücretine dahildir, öğrenci sadece kendi kullanacağı kişisel eşyalarını getirir ( suya girmek için uygun şort, tshirt, güneş gözlüğü ve güneş kremi)

 • Akyaka ile ilgili :

  Akyakaya en kolay ulaşım nasıl olur?

  Akyakaya en yakın hava alanı Dalaman Havaalanıdır, inince her uçuş sonrası bulunan Muttaş yada havaş servislerini kullanabilirsiniz. (15tl/kişi) Marmaris servisine binerek Marmaris’e gelmeden Gökova kavşağında inmeniz gerekmektedir, buradan otel transferi isteyebilirsiniz, yada taksi ile otele geçebilirsiniz. Dalaman havaalanı Gökova arası servis ile 1saat 15 dk sürmektedir.

  Diğer bir seçenek Bodrum havaalanı, gökovadan 1,5 sa mesafededir.

  Şehirlerarası otobüs ile ulaşım seçeneğinde ise Marmaris bileti alarak gökova kavşağında inebilirsiniz

 • Nerede kalmalı?

  Akyaka merkezde herhangi bir otelde kalabilirsiniz, aracınız yoksa akyaka merkezde bir otel bulmanız daha uygun olur, yürüyerek sahile ulaşabilirsiniz.

 • Araç ile Akyaka kite sahiline nasıl gelebilirim?

  Araç ile ulaşım için öncelikle çevre yolundan Marmaris yoluna girmeniz ve 700 m ilerledikten sonra sağa sapmanız gerekmektedir.

 • Akyaka’da neler yapılabilir?

  Kite dışında Azmak nehrinde Stand up Paddle (kürekli sörf) yaparak doğanın eşsiz güzelliğini hissedebilirsiniz,

 • Hangi restaurant/bar tavsiye edersiniz?

  Azmak başında ünlü Olta balık restaurant ve akşamları kitesurfçülerin buluşma noktası posion bara muhakkak uğramalısınız.